Children International Budo Exchange Program

Zapisz się na zajęcia w SOTO

Młodzi Niebieskoocy Samurajowie w Japonii

W dniach 21-30 marca 2015r. grupa dzieci ćwiczących Ken-Jutsu z Polski pojechała do Japonii poznawać źródła swojej pasji. Wśród uczestników znaleźli się ćwiczący z SOTO Dojo z Warszawy i z Hara Dojo z Łodzi, w sumie 5 osób oraz adepci z Rosji i Japonii.

Dzieci zostały zaproszone przez Świątynię Meiji-Jingu i Shiseikan Budojo w Tokio, gdzie w sztukach walki doskonalą się ich polscy nauczyciele. Dzieci mogły wziąć udział w tej niezwykłej wyprawie dzięki uprzejmości kierownictwa świątyni i ośrodka sztuk walki oraz dzięki wsparciu ISBA (International Shiseikan Budo Association) - międzynarodowej organizacji instruktorów Ken-Jutsu i Aikido oraz Fundacji "Wschód Słońca" z Warszawy. Sensei Antoni Płoński z Hara Dojo z Łodzi pojechał z nimi jako wychowawca i opiekun. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się już jesienią 2014 roku, od kiedy warszawscy i łódzcy ćwiczący spotykali się kilkakrotnie na wspólnych treningach w Warszawie, które prowadzili sensei Tomasz Sowiński oraz sensei Antoni Płoński.

Program wyprawy przewidywał miedzy innymi ceremonię rozpoczęcia seminarium w Świątyni Meiji-Jingu, program treningowy i kulturalny w Tokio oraz międzynarodowy dziecięcy obóz Ken-Jutsu w Atami w prefekturze Shizuoka z udziałem dzieci rosyjskich i japońskich.

 

 

 

 

ORGANIZATORZY:

SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

Tel.: +48 22 299 01 30

recepcja@soto.waw.pl

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie - zgłoś nam na maila: redakcja@soto.waw.pl

Poleć tę stronę:

Wyszukaj: