KABADDI w SOTO

Reprezentacja Polski w Kabaddi przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Ahmedabadzie, które odbędą się w październiku 2016r.

SOTO kibicuje drużynie Kabaddi Poland

   Od 7 października do 22 października rozgrywany jest w Indiach, w mieście Ahmadabad, w specjalnie zbudowanym do tego wydarzenia stadionie (http://www.transstadia.com/) - Puchar Świata Kabaddi.

 

   Do rywalizacji zaproszonych zostało 12 drużyn reprezentujących Indie, USA, Kanadę, UK, Australię, Iran, Polskę, Pakistan, Bangladesz, Koreę, Japonię oraz Kenię. Polska zagra po raz pierwszy w historii.

 

   Polska Kadra przygotowuje się do zawodów we własnym zakresie korzystając z uprzejmości klubów sportowych m.in. SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe - gdzie regularnie odbywają się treningi Kabaddi - do oglądania których serdecznie zapraszamy!

 

Polub i śledź na Facebooku

oficjalną stronę

Kabaddi Poland:

Co to jest Kabaddi:

 

   Kabaddi to gra zespołowa, która w Azji jest rozpoznawalna na poziomie piłki nożnej w Europie. Nazwa "kabaddi" pochodzi od słowa w języku hindi, które oznacza "utrzymać oddech". Dyscyplina ma korzenie hinduskie, ale w Europie Światowa Federacja zrzesza już 11 drużyn narodowych Kabaddi, a zainteresowanie tym sportem dynamicznie rośnie.

 

   Kabaddi jest połączeniem MMA i rugby. Od zawodników wymagana jest duża siła, niekiedy wręcz walka, ale także umiejętność pracy w zespole. Strategia odgrywa tu olbrzymią rolę, a jej zrozumienie jest kluczem do sukcesu drużyny. Kabaddi, tak samo jak MMA jest bardzo widowiskowe. Rzadko kiedy zdarzają się tutaj nudne pojedynki, a raczej emocjonujące i nieprzewidywalne spektakle. Wizualnie sport ten do złudzenia przypomina momenty walki o piłkę zawodników rugby.

 

   W grze biorą udział dwie drużyny złożone z 10-12 zawodników, z czego na boisku występuje po 7 z każdej drużyny. Rozgrywka Rectangular Kabaddi odbywa się na boisku prostokątnym o wymiarach 13x10 m. Gra polega na tym, aby zawodnik drużyny atakującej tzw. Raider zdobył punkty poprzez kontakt z obrońcami drużyny przeciwnej i wrócił z nimi na swoją połowę, krzycząc cały czas słowo "kabaddi". Ten atak zwany jest Cantem. Przerwanie powtarzania słowa kabaddi, niewyraźne wymawianie lub wzięcie oddechu podczas powtarzania powoduje Stratę Cant. Zawodnicy dotknięci są eliminowani z gry. Zadaniem drużyny broniącej, którą tworzą Anti-Raiderzy jest wykluczenie Raidera poprzez uniemożliwienie mu w ciągu jednego oddechu powrotu do własnego zespołu. Drużyny naprzemiennie wysyłają kolejnych Raiderów. Rozgrywka toczy się pod okiem dwóch sędziów.

 

SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

Tel.: +48 22 299 01 30

recepcja@soto.waw.pl

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie - zgłoś nam na maila: redakcja@soto.waw.pl

Poleć tę stronę:

Wyszukaj: