SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

Tel.: +48 22 299 01 30

recepcja@soto.waw.pl

ZDROWIE - STYL ŻYCIA - DOBRA FORMA

ZDROWIE

Dawniej uważano, że ZDROWIE  to brak chorób. W dzisiejszych czasach lekarze coraz częściej definiują ZDROWIE jako zdolność do dostosowywania się organizmu do zmieniających się czynników zewnętrznych, a stan takiej równowagi naszego organizmu nazywają HOMEOSTAZĄ.

 

W dążeniu do Zdrowia, nie chodzi zatem jedynie o likwidowanie objawów, ale przede wszystkim o powrót do równowagi wewnętrznej organizmu, która oznacza, że organizm sam sobie doskonale radzi z wszelkimi nieprawidłowościami, zagrożeniami i dysfunkcjami. Dziś dążymy do znalezienia prawdziwego źródła danej choroby, bądź dolegliwości i wpłynięcia na to, aby organizm samodzielnie uruchomił procesy naprawcze. Nasz organizm to fantastyczny mechanizm, który ma takie zdolności, a wpływ postępu cywilizacyjnego, nasz styl życia, nasze nawyki żywieniowe doprowadzają bardzo często do rozchwiania tej równowagi. Zrozumienie tego procesu i zastosowanie czasem niewielkich zmian w naszym życiu, w naszych przyzwyczajeniach pozwoli niejednokrotnie uniknąć wizyty u lekarza i może na dłuższy czas utrzymać nas w dobrej formie i świetnym samopoczuciu.

 

RUCH

Ruch to Zdrowie - jak często to słyszymy? Jest w tym bardzo dużo prawdy, gdyż ruch i aktywność stymuluje nasz organizm do życia i pozwala na lepsze jego funkcjonowanie. Dlatego w SOTO promujemy aktywność ruchową na treningach Jogi czy na zajęciach różnych form Sztuk Walki. Ruch zapewnia nam odpowiednie ukrwienie i zatem dotlenienie wewnętrznych narządów, uelastycznienie tkanek miękkich, dystrybucję substancji odżywczych oraz dyfuzję w nieukrwionych na przykład stawach. Rozwój młodego organizmu człowieka, utrzymanie, bądź przywrócenie sprawności oraz utrzymanie dobrej formy to nie jedyne zalety aktywności fizycznej. Warto zacząć się ruszać bez względu na wiek.

 

                86-letnia gimnastyczka prezentuje ćwiczenia na poręczach                                            73-latek podczas ćwiczeń miejskich

                                  

 

 

ODŻYWIENIE

Organizm może być zdrowy wtedy, gdy jest w odpowiedni sposób nawodniony i odżywiony. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z rosnącą populacją ludzi otyłych, ale nieodżywionych. Spowodowane jest to przede wszystkim spadającą ciągle, w wyniku przyspieszającego tempa rozwoju przemysłu spożywczego, wartością odżywczą produktów, które możemy kupić w sklepach. Nawet produkty z tzw. upraw ekologicznych nie gwarantują pełni wartości odżywczych niezbędnych dla naszego organizmu. Przecież nie wszystkie witaminy, minerały i inne substancje odżywcze występują w produktach na codzień przez nas kupowanych w sklepach.

 

KONTROLA WAGI - jak wyhamować łaknienie? co zrobić, aby podczas ćwiczeń fizycznych spalać w pierwszej kolejności tkankę tłuszczową zamiast mięśni? jak prawidłowo odżywić organizm, aby był w równowadze?

- właśnie dlatego, w SOTO dostępne są rozwiązania oparte o najnowsze badania i odkrycia naukowe - ZEN BODITM

 

ANTI-AGEING

Nasz organizm starzeje się, ale według najnowszych badań naukowych, które zostały niedawno nagrodzone Nagrodą Nobla, starzenie nie musi już być związane z pełną degeneracją organizmu. Choć nie wydaje się możliwe całkowite odwrócenie procesów starzenia i pewnie nigdy nie będzie to możliwe, technologia pozwalająca nam już dziś opóźniać w naszym organizmie jego oddziaływanie, w tym naprawę naszego DNA, czy też wykorzystanie telomerazy jest już w naszym zasięgu.

 

W jaki sposób możemy mieć wpływ na nasze zdrowie, wygląd, dobrą formę i dobre samopoczucie?

Poszukujemy odpowiedzi na to pytanie od wielu lat i mamy dziś konkretne odpowiedzi.

Jeśli zainteresowała Cię niniejsza problematyka, zachęcamy do kontaktu z nami. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą. Nie chcemy zatrzymywać jej jedynie dla siebie.

 

Zapraszamy także do poniższej sekcji z ciekawymi materiałami o zdrowiu.

 

Aby uzyskać więcej informacji - skontaktuj się z nami. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą.

 

UWAGA:

Prezentowane na tej stronie informacje nie są poradą lekarską, ani poradą specjalistyczną. Nie odzwierciedlają poglądów, ani stanowiska SOTO wobec przedstawianych tematów. Stanowią natomiast pewien zbiór ciekawych informacji publikowanych w internecie i nie mogą zastąpić porady lekarskiej. Osoby korzystające z tych informacji biorą na siebie całkowicie odpowiedzialność za ewentualne przyszłe skutki ich wykorzystania.

Ciekawe materiały o zdrowiu znalezione w sieci:

Dlaczego Jedzenie ma znaczenie

CUD TERAPII DOKTORA GERSONA

Korporacyjna żywność 2008 Lektor PL

Każdy rak może być wyleczony w ciągu tygodni

Toksyczne szczepienia Wywiad z doktorem Jerzym Jaśkowiskim 2013

Trailer filmu "FOOD MATTERS" - Jedzenie ma znaczenie, który został nakręcony przez zbuntowanych lekarzy, którzy zwracają uwagę na to co jest Prawdziwym Lekarstwem.

REVERSE AGING with Stephen Hawking & Dr Vincent Giampapa on Discovery Channel

If current cancer therapies like chemotherapy and radiation continue to show limited success, why are doctors still using them as a first option for treatment? Medical researcher Ty Bollinger talks about why this is still the case but why many won't use those same treatments on their own family members!

Cud nowoczesnej technologii Dorosłe komórki macierzyste Wywiad TVN Low

NBC News TA 65 Infinity

abc7 eyewitness news stem cells restoration

Dr Vincent Giampapa's interview on the TODAY morning show (October 27 2012)

Sekret mrożonej cytryny

- zwalcza komórki rakowe

Misja Jamiego Oliviera: Ucz każde dziecko jak zdrowo się odżywiać

Jerzy Zięba - Polska Akademia Zdrowia

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie - zgłoś nam na maila: redakcja@soto.waw.pl

Poleć tę stronę:

Wyszukaj: