Obozy SOTO

TURNUS II

Obóz Aikido i Ken-Jutsu

Sztuki Walki dla Młodzieży i Dorosłych

15 - 20 stycznia 2018

Pozostałe
Turnusy

 

Cena obozu obejmuje:

- zakwaterowanie w bardzo dobrych warunkach

- opiekę wychowawczą wykwalifikowanej i doświadczonej kadry

- opiekę medyczną

- wyżywienie - 3 bardzo smaczne posiłki dziennie plus podwieczorek

- zajęcia sztuk walki (m.in. Aikido - w tym AikiKen, AikiJo i Tanto oraz Ken-Jutsu - w tym Tai-Jutsu, Ken, Jo, Tanto)

- ubezpieczenie NNW

- suchy prowiant na drogę powrotną

Cena obozu

1160,- zł

zaliczka: 450,- zł

zniżka 20,-zł za udział w poprzednich Obozach SOTO

 

Dojazd pociągiem lub autokarem z grupą
z/do Warszawy

160,- zł

lub 90,- zł - w jedną stronę

 

Wypełnij
Formularz zgłoszeniowy
liczba miejsc ograniczona

 

Istnieje możliwość udziału w części obozu lub dojazdu na pojedyncze dni.

 

 

 

Codziennie dużo zajęć treningowych Aikido i Ken-Jutsu:

 

Aikido to japońska sztuka walki ucząca akceptacji, sztuka która wykorzystuje siłę przeciwnika, pozwalająca obronić się przed dużo silniejszym napastnikiem. Uczymy się uników, przemieszczeń, padów oraz technik, które pozwalają rzucić bądź unieruchomić przeciwnika

 

Ken-Jutsu to stara szkoła walki na miecze. Każdy może poznać jej podstawy i nauczyć się bardzo zaawansowanych technik. Na początku ćwiczymy z drewnianym mieczem. Później stosujemy specjalne miecze bambusowe, obszyte skórą a także miecze metalowe i w końcu prawdziwe miecze Katana. Poznajemy podstawowe cięcia i układy ćwiczeń z partnerem. Z czasem nauczymy się bardzo widowiskowych technik dobywania miecza - Batto-Jutsu

 

 

Treningi dla początkujących – czyli nauka podstaw dla osób dopiero zaczynających przygodę z Aikido  i Ken-Jutsu. W przystępny sposób prowadzący zajęcia i pomagający instruktorzy wytłumaczą sposoby bezpiecznego padania i przewrotów, zapoznają nas z podstawowymi technikami i przybliżą etykietę w dojo (sali ćwiczeń).

 

Treningi dla zaawansowanych – a więc to co się dzieje, kiedy opanujemy podstawy techniczne i zasady bezpiecznego treningu. Techniki rzutów, dźwigni, chwytów i obrony przed różnymi atakami pomogą nam polepszyć koordynację, wzmocnią naszą kondycję a także nauczą spokoju i opanowania w sytuacjach wymagających szybkiego reagowania.

 

Treningi z bronią:

Ken-Jutsu - treningi z mieczem japońskim wg szkoły Kashima No Tachi. Poprzez naukę form (Kata) będziemy uczyć się jak posługiwać się mieczem, wykonywać poprawnie cięcia oraz jak znaleźć równowagę pomiędzy szybkością a precyzją. Poznamy wiele ćwiczeń, układów walki z bronią i bez niej. Poznamy różne sposoby oddychania podczas walki.

Jo - treningi z kijem 1,30 m długości, oraz Tanto - treningi z drewnianym nożem, pozwolą nam zaznajomić się ze sposobami posługiwania się daną bronią, jak i z różnymi metodami obrony przed nią. Zajęcia prowadzone są na sali i na świeżym powietrzu.

 

Przygotowanie i egzaminy na stopnie Aikido KYU i DAN (PFA - Aikikai Tokyo)

 

SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe

Tel.: +48 22 299 01 30

recepcja@soto.waw.pl

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie - zgłoś nam na maila: redakcja@soto.waw.pl

Poleć tę stronę:

Wyszukaj: