SOTO

SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe to przede wszystkim ośrodek sztuk walki, jeden z największych w Polsce, w którym znajdziecie takie dyscypliny jak Aikido, Ju-Jitsu, Karate, Ken-Jutsu, Kyudo, Muay-Thai (Tajski Boks, Thai-Box) i samoobrona. Akrobatyka jest ich doskonałym uzupełnieniem i przyczynia się do wszechstronnego rozwoju uczestników zajęć i służy nie tylko ćwiczącym sztuki walki Dalekiego Wschodu. Zajęcia są skierowane zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych i seniorów.

Nasza misja

SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe jest miejscem, w którym spotykają się osoby chcące pracować nad sobą, nad swoim rozwojem, zarówno w wymiarze fizycznym, sprawnościowym, jak i mentalnym, psychologicznym. Chodzi o to, aby zgodnie z doktryną Sztuk Walki i Filozofią Dalekiego Wschodu, starać się być coraz lepszym. Być coraz lepszym nie tylko w technikach, w sztukach walki, ale także stawać się coraz lepszym człowiekiem, wrażliwym, potrafiącym dostrzegać drugiego człowieka obok siebie.

Uczymy się tego poprzez systematyczny trening. Aby coś w życiu osiągnąć, do czegoś dojść, trzeba samemu coś dać. Trzeba włożyć własną pracę i serce, starać się przy tym szczerze. Trzeba mieć wyznaczony cel i wytrwale do niego dążyć. Okazuje się, że samo osiągnięcie celu nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest samo dążenie do niego, czyli codzienny, systematyczny trening, który nas wzmacnia i rozwija. Dziś jesteśmy lepsi niż byliśmy wczoraj. Jutro będziemy lepsi niż dziś. Lepsi, przede wszystkim od siebie samych. Czyż nie o to nam chodzi w życiu?

Dlatego swoje miejsce znajdą u nas także osoby, które nie chcą jedynie rywalizować i zwyciężać nad innymi. Uczymy się jak żyć z innymi ludźmi w zgodzie i w harmonii. Wykorzystujemy w tym celu stare prawdy zawarte m.in. w Kodeksie Bushido, który był niegdyś wyznacznikiem zachowań dla każdego samuraja, niczym znany w naszej kulturze Kodeks Rycerski. Sformułowane w dawnych dziejach ludzkości wartości są ciągle istotne i aktualne w naszej kulturze. Dlatego warto je przekazywać młodszemu pokoleniu.

Czego nauczamy

W Centrum SOTO działają popołudniowo-wieczorne grupy treningowe m.in. Aikido, Ju-Jutsu, Karate, Ken-Jutsu, Kyudo, Muay-Thai (Tajski Boks, Thai-Box), Samoobrona . Organizowane są zajęcia dydaktyczne związane z kulturą i tradycją Dalekiego Wschodu, takie jak Origami, Język Japoński, Kaligrafia Japońska, Gry Japońskie – takie jak Shogi, Go, Hanafuda, Gomoku oraz z kulturą międzynarodową – na przykład uczymy gry na gitarze klasycznej oraz prowadzimy zajęcia Akrobatyki Sportowej. Ponadto przygotowujemy letnie i zimowe akcje dla dzieci – akcje Lato i Zima w Mieście oraz liczne eventy i spotkania z Kulturą Dalekowschodnią i Sztukami Walki. Obozy sportowe – obozy sztuk walki oraz obozy przygodowe dla dzieci i młodzieży są przez nas organizowane od 1996 roku. Od 2014 zajmujemy się również organizacją turniejów i eventów mających na celu propagowanie gier japońskich.

Dla kogo działamy

Zajęcia w Centrum SOTO skierowane są zarówno do najmłodszych – dzieci w wieku przedszkolnym (od 4 roku życia) i ich rodziców oraz dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych. Przez cały czas przygotowujemy nowe atrakcje i otwieramy nowe grupy. Szczegóły podawane są na bieżąco na stronie – Rozkład Zajęć.

Serdecznie zachęcamy do zapisywania się przez internet na stronę SOTO oraz dokonywania rezerwacji zajęć, aby być sprawnie obsłużonym przed wejściem na zajęcia oraz aby być również na bieżąco informowanym o ważnych wydarzeniach i o działalności naszego Centrum. Na swoim koncie poprzez internet mogą sprawdzać swoje wejścia na zajęcia, płatności oraz otrzymywać informacje klubowe.

Kim jesteśmy

SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe zostało utworzone przez Aleksandrę i Tomasza Sowińskich, pasjonatów japońskich sztuk walki i miłośników japońskiej kultury i sztuki. Obydwoje mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej. Prowadzą zajęcia w grupach dorosłych i dziecięcych, nauczając Aikido i Ken-Jutsu. Organizują wiele staży, szkoleń, pokazów, obozów sportowych i przygodowych zaszczepiając pasję do sztuk walki i kultury dalekowschodniej.

Gdzie się mieścimy

Ośrodek prowadzony jest w sali treningowej na warszawskich Bielanach, przy ul. Duracza 23 (SOTO Dojo). Bardzo dobry punkt komunikacyjny z uwagi na położenie bardzo blisko stacji Metra SŁODOWIEC. W sali położona jest specjalna mata treningowa, o powierzchni ok. 270 metrów kwadratowych.

Szczegóły dojazdu oraz dostępu znajdziesz TUTAJ.

Poznaj nasz zespół:

Dodaj komentarz