SOTO

SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe to przede wszystkim ośrodek sztuk walki, jeden z największych w Polsce, w którym znajdziecie takie dyscypliny jak Aikido i Ken-Jutsu. Zajęcia są skierowane zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych i seniorów.

Nasza misja

SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe jest miejscem, w którym spotykają się osoby chcące pracować nad sobą, nad swoim rozwojem, zarówno w wymiarze fizycznym, sprawnościowym, jak i mentalnym, psychologicznym. Chodzi o to, aby zgodnie z doktryną Sztuk Walki i Filozofią Dalekiego Wschodu, starać się być coraz lepszym. Być coraz lepszym nie tylko w technikach, w sztukach walki, ale także stawać się coraz lepszym człowiekiem, wrażliwym, potrafiącym dostrzegać drugiego człowieka obok siebie.

Uczymy się tego poprzez systematyczny trening. Aby coś w życiu osiągnąć, do czegoś dojść, trzeba samemu coś dać. Trzeba włożyć własną pracę i serce, starać się przy tym szczerze. Trzeba mieć wyznaczony cel i wytrwale do niego dążyć. Okazuje się, że samo osiągnięcie celu nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest samo dążenie do niego, czyli codzienny, systematyczny trening, który nas wzmacnia i rozwija. Dziś jesteśmy lepsi niż byliśmy wczoraj. Jutro będziemy lepsi niż dziś. Lepsi, przede wszystkim od siebie samych. Czyż nie o to nam chodzi w życiu?

Dlatego swoje miejsce znajdą u nas także osoby, które nie chcą jedynie rywalizować i zwyciężać nad innymi. Uczymy się jak żyć z innymi ludźmi w zgodzie i w harmonii. Wykorzystujemy w tym celu stare prawdy zawarte m.in. w Kodeksie Bushido, który był niegdyś wyznacznikiem zachowań dla każdego samuraja, niczym znany w naszej kulturze Kodeks Rycerski. Sformułowane w dawnych dziejach ludzkości wartości są ciągle istotne i aktualne w naszej kulturze. Dlatego warto je przekazywać młodszemu pokoleniu.

Czego nauczamy

W Centrum SOTO działają popołudniowo-wieczorne grupy treningowe, aktualnie: Aikido i Ken-Jutsu. Przygotowujemy letnie i zimowe akcje dla dzieci – akcje Lato i Zima w Mieście oraz liczne eventy i spotkania z Kulturą Dalekowschodnią i Sztukami Walki. Obozy sportowe – obozy sztuk walki oraz obozy przygodowe dla dzieci i młodzieży są przez nas organizowane od 1996 roku.

Dla kogo działamy

Zajęcia w Centrum SOTO skierowane są do młodzieży i dorosłych. Przez cały czas przygotowujemy nowe atrakcje i otwieramy nowe grupy. Szczegóły podawane są na bieżąco na stronie klubu (soto.waw.pl).

Serdecznie zachęcamy do zapisywania się przez internet na stronę SOTO oraz dokonywania rezerwacji zajęć, aby być sprawnie obsłużonym przed wejściem na zajęcia oraz aby być również na bieżąco informowanym o ważnych wydarzeniach i o działalności naszego Centrum. Na swoim koncie uczestnicy poprzez internet mogą sprawdzać swoje wejścia na zajęcia, płatności oraz otrzymywać informacje klubowe.

Kim jesteśmy

SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe zostało utworzone przez Aleksandrę i Tomasza Sowińskich, pasjonatów japońskich sztuk walki i miłośników japońskiej kultury i sztuki. Obydwoje mają ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej. Prowadzą zajęcia w grupach dorosłych i dziecięcych, nauczając Aikido i Ken-Jutsu. Organizują wiele staży, szkoleń, pokazów, obozów sportowych i przygodowych zaszczepiając pasję do sztuk walki i kultury dalekowschodniej.

Gdzie się mieścimy

Ośrodek prowadzony jest w sali treningowej na warszawskiej Woli, przy ul. Zwrotniczej 6 (SOTO Dojo). W sali położona jest specjalna mata treningowa, o powierzchni ok. 180 metrów kwadratowych.

Szczegóły dojazdu oraz dostępu znajdziesz TUTAJ.

Poznaj nasz zespół:

Dodaj komentarz